Prohladno jutro započinjemo skupljanjem kod željezničkog kolodvora, odakle se ukrcavamo na vlak i krećemo prema Labinu Dalmatinskom. Nakon ugodne vožnje u Labinu se iskrcavamo, a Marina nam zadaje malo brži tempo jer se u Šibenik vraćamo vlakom pa moramo stići na isti.
Penjemo se prema selu Botići pred kojim je bio jedini veći uspon na ovom izletu šta se tiče nagiba terena. U selu se kratko odmaramo te nastavljamo prema Crnom krugu te dalje prema planinarskom domu Malačka. Put prolazi savršeno jer nas je pogodilo dobro vrijeme tako da je većina bila u kratkim rukavima.
Oko 13:00 h dolazimo do planinarskog doma gdje ručamo i nakon ručka se spuštamo u Kaštel Stari. Ukrcavamo se na vlak i idemo prema Perkoviću gdje presjedamo dalje za Šibenik. A onda u Perkoviću blagi šok, u Unešiću se nažalost dogodilo nesreća i vlak će kasnit.
Naravno snalažljivi kakvi jesmo utočište od vjetra smo pronašli u obližnjem ugostiteljskom objektu, a onda još jedan šok. Po nas nakon čekanja dolazi mini bus koji u normalnim uvjetima prima puno manji broj putnika, ali opet snalažljivi kakvi jesmo svi se ukrcavamo i uz besprijekornu vožnju vozača iz prijevoza Čupić sretno sa malim zakašnjenjem dolazimo u Šibenik.
23.01.2025, 07:31
Šime Mijić